Strona Główna  |  Podział godzin  |  Zdjęcia klasowe  |  Nauczyciele  |  Szukaj  |  Dziennik Librus  |  Nabór uczniów do naszego gimnazjum  |  Lista podręczników  |  Laureaci i Finaliści konkursów PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY Niedziela, Kwiecień 20, 2014
Nawigacja
Angielska wersja strony

Dla rodzica i ucznia

Menu
  Strona Główna
  Nabór uczniów do naszego gimnazjum
  Historia
  Szkoła
  Nauczyciele
  Podział godzin
  Laureaci i Finaliści konkursów PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY
  1% podatku na rozczytanie małolatów
  Szukaj
  Zdjęcia klasowe
  Dziennik Librus
  Egzamin gimnazjalny - arkusze i odpowiedzi
  FENIKS

E-akademia przyszłości

Sport

Reporterzy

Biblioteka
  Statystyka
  Konkursy
  Wystawki
  Wieczorki literackie

Stowarzyszenie "Smakosz Literacki"
  Newsy
  To i owo

Konkurs matematyczny
  Konkurs matematyczny

Kącik katechetyczny

Witamy

Adres
Telefon
Fax
e-mail
Pokój
Nauczycielski
Pedagog
Konto Rady
Rodziców
ul. Kochanowskiego 2
38-500 Sanok
4630561
g1s@wp.pl
0134635268
0134635266
62864211842018000666440001

Święta i Egzamin gimnazjalny
Przerwa świąteczna trwa od 17.04 do 22.04.

W związku z egzaminami gimnazjalnymi
Klasy I i II
dni: środa (23.04), czwartek (24.04), piątek (25.04) są dodatkowymi dniami wolnymi od nauki (na podst. Zarządzenie nr 2/13/14 Dyrektora Gimnazjum Nr 1 w Sanoku z dnia 30 września 2013r. w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych).

..:: Zarządzenie Dyrektora ::..
Wyniki Konkursu Młodych Artystów FAI
Komisja Konkursowa wyłoniła autorów najlepszych prac nadesłanych na tegoroczną edycję Konkursu Młodych Artystów FAI. Temat konkursu brzmiał „Latanie dla ratowania życia”.
Grupa III (urodzeni między 1.01.1996 a 31.12.1999)
Klaudia Durał – Aeroklub Podkarpacki/ODK „Gagatek” – Sanok
Weronika Kadłuczka – Aeroklub Śląski/MDK nr 2 Tychy
Daria Będkowska – Aeroklub Śląski/MDK nr 2 Tychy
Laureatom wręczono dyplomy oraz medale Aeroklubu Polskiego. Prace będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej, która będzie eksponowana podczas 12. Dni Małego Lotnictwa na Bemowie (szczegóły dotyczące imprezy wkrótce). Wówczas także laureatom i wyróżnionym zostaną wręczone nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrektora Bemowskiego Centrum Kultury.
Sukcesy językowe naszych gimnazjalistów!
Uczennica klasy 2d Katarzyna Olszewska po raz kolejny odniosła sukces w konkursie językowym.
Tym razem zajęła I miejsce w konkursie z j. niemieckiego "Kennst du die deutschsprachigen Länder?" organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Sanoku. Oprócz Kasi dobrze wypadł jej kolega z klasy Jan Bindas zajmując II miejsce.
Test w XIII edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych obejmował znajomość kultury, zwyczajów, obyczajów, kulinariów, sportu, historii, tradycji, filmu, muzyki i literatury.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
W dniach 4-5 kwietnia (piątek-sobota) wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Wielkanocna Zbiórka Żywności. Przedstawiciele uczniów klas IC, ID, IIB, IIC i IID namawiali klientów sklepu PSS "Dwójka" do zrobienia większych zakupów żywności i przekazania na rzecz potrzebujących. Uczniowie rozdawali ulotki oraz szczegółowo wyjaśniali wszystkim zainteresowanym, na czym polega akcja i w jaki sposób można się do niej przyłączyć. Nasi wolontariusze okazali się bardzo skuteczni, a kupujący hojni.
Akcja została przeprowadzona przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnym Ruchowo w Sanoku.
,,Myślę, więc czytam…”
,,Przeprowadziliśmy się do nowego domu, bo ja i mój brat chcieliśmy mieć własne pokoje. Ale pokój Bethana okazał się nawiedzony i znów wylądowaliśmy razem. Ray próbował zamalować widmowe napisy, które co noc pojawiają się na ścianach, mama zaś sztuczek feng shui, które jednak nie skutkują w przypadku zjaw. Nawet badacze zjawisk nadprzyrodzonych nie potrafili nic wskórać. Wtedy Allie uznała, że czas wziąć sprawy w swoje ręce...” Czy uda się rozwiązać głównej bohaterce tę tajemnicę? O tym możecie przeczytać w kolejnej książce tym razem z gatunku "paranormalnych" pt. ,,Eglantyna” Catherine Jinks.
A losy nawiedzonego domu doskonale poznali uczestnicy konkursu czytelniczego, jak i sam prowadzący- gospodarz odcinka - uczeń klasy 3c-Beniamin Świgliński. Test ze znajomości lektury rozwiązały najlepiej uczennice z klasy 2d (Katarzyna Olszewska i Małgorzata Galant) i zajęły I miejsce. Tuż za nimi, na II miejscu, uplasowała się klas 3c (Aleksandra Gazdowicz i Katarzyna Kalemba) i 1d (Agnieszka Stróżak i Gabriela Zając), zaś III miejsce wywalczyła klasa 2e, którą reprezentowali Witold Fejdasz i Michał Jaklik oraz 1c ( Martyna Woskowicz i Julia Lassota ). Wszystkim odważnym, oczytanym uczestnikom konkursu gratulujemy, a na kolejny odcinek zapraszamy już 30 kwietnia. Lekturą miesiąca jest książka Magdy Papuzińskiej ,,Wszystko jest możliwe”. Polecamy!!!
SANOCKIE ZMAGANIA Z ORTOGRAFIĄ, czyli Wyimki z diariusza wojażu
Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Mimo iż jest to powszechnie znana prawda, w tym wypadku hołubione w marzeniach wojaże kształciły w nieco nietypowy sposób. Dnia 28.03.2014 r. w Zespole Szkół nr 1 uczniowie sanockich szkół zmierzyli się z dyktandem, którego tematem było planowanie wyprawy do Włoch. Na nieustraszonych wirtuozów języka polskiego, starających się o zdobycie tytułu Sanockiego Mistrza Ortografii, czekały niewinnie wyglądające pułapki ortograficzne, które ostatecznie nastręczały wiele trudności. Reprezentanci naszego gimnazjum stanęli jednak na wysokości zadania, a wyniki prezentują się następująco: II m. Ewa Hant – uczennica klasy 3c, III m. Maria Berdysz z klasy 3b i IV m. reprezentantka 3d – Gabriela Widota.
Zmagania upłynęły w miłej atmosferze, a zwycięzcy konkursu zostali obdarowani ciekawymi nagrodami. Warto dbać o kulturę języka i do tej trudnej sztuki przykładać należytą wagę, gdyż, cytując pełne wiarygodności słowa Juliana Tuwima: „Jak można tak znieważać urodę naszą i ród? Trzeba się uczyć! Uważać! Na pewno opłaci się trud!”
A oto tekst dyktanda konkursowego:
Wyimki z diariusza wojażu
Dokąd by jechać? Niech no by ktoś doradził. Wszakże nie sztuka dać się obłupić ze skóry i wyzuć się z bez mała ośmioipółletnich oszczędności. Jednak niepodobna już było wyrzec się hołubionego w marzeniach tournée. Zrazu zamierzaliśmy lecieć LOT-em do Francji, jednakże przeważył samochód i Sycylia. Kompletując najpotrzebniejsze wyposażenie, przetrząsnęliśmy spichrze wujostwa, którzy słyną z chomikowania. Wygrzebaliśmy przewodnik Larousse’a sprzed wojny i stary dziewiętnastowieczny instruktarz. Współczesnego instruktażu nie poskąpili nam druhowie, nie najgrzeczniejsi, ale za to na poziomie zawodowstwa znający ojczyznę Nicola Machiavellego i gusty mafiosów. Kazali nam wziąć ze sobą fotooffsetowe odbitki paszportów. Coczwartkowa średnioterminowa prognoza meteorologiczna nie była niepomyślna. Zamontowałem w peugeocie zestaw głośnomówiący dla telefonu komórkowego. Chciałem się raz-dwa spakować, więc obie panie wrzuciły luzem do wozu mini- i midi-spódnice. Żeby uniknąć hipochondrii, upchnęliśmy w bagażniku żywności w bród, bo choć obżartuchami nie jesteśmy, nie dojadać nie zamierzaliśmy. W noc przed wyjazdem prześladowały mnie we śnie erynie, potem obskoczyły fauny, które wreszcie przegonił sam Cerber i Bachus z bachantkami. Na aluzje o cudzołóstwie żona stanęła w pąsach. W drodze wbrew prognozie mżyło, a niebo było niebieskawoszare. W półbrzasku minęliśmy Konstancin-Jeziornę, kierując się na południowy-zachód, na Kraków Płaszów, a nadwiślańskie łęgi wyglądały, jakby się szadź na nich osadziła.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom tego arcytrudnego dyktanda!!!
http://esanok.pl/2014/sanocki-mistrz-ortografii-wyloniony-zdjecia-ij009.html
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"
Te słowa Umberto Eco stały się głównym tematem rozważań podczas uroczystego spotkania poświęconego książce w Gimnazjum nr 1 w Sanoku. 27 marca 2014r. o godzinie 13.00 w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pt. „Z książką przez wieki”, której celem była promocja książki i biblioteki. Wszyscy zgromadzeni doskonale zdawali sobie sprawę, że słowo pisane towarzyszyło ludzkości od zarania dziejów, że dodawało otuchy, leczyło, bawiło i uczyło, co robi do dzisiaj. Jego głęboką więź z człowiekiem wyraził dodatkowo pokaz książkowej mody przygotowany przez uczniów klasy 2d . Podczas inscenizacji została przedstawiona historia i budowa książki ,,w łatwej do połknięcia pigułce”. Prezentację rozpoczęto od kamiennych tabliczek, przez papirusy, pergaminy, księgi średniowieczne i drukowane, a zakończono na najnowszych e-bookach. W rolę poszczególnych książek wcielili się utalentowani aktorsko uczniowie klasy 2d. Cały pokaz uatrakcyjniły dwa filmy krótkometrażowe nakręcone specjalnie na tę okazję przez Koło Filmowe „Amator” pt. ,,Złów sobie książkę na weekend” i uczniów klasy 2d pt. ,,Michaś w świecie książek” oraz prezentacje multimedialne poświęcone bohaterce spotkania-książce. Działania gimnazjalistów pokazały, że recepta na czytanie jest bardzo prosta, a brzmi ona tak: weź szczyptę chęci, dodaj do tego dobrą książkę, do tego dorzuć parę chwil z każdego dnia, a staniesz się jeśli nie szczęśliwym, to na pewno szczęśliwszym człowiekiem. Czyż nie warto spróbować?
Pod koniec bibliotecznych rozważań pan Dyrektor ogłosił wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejszą książkę artystyczną pt,, Książka o książce” i wręczył zwycięzcom pamiątkowe dyplomy. Pierwsze miejsce zajęła książka artystyczna wykonana przez Paulinę Najsarek. Drugie miejsce otrzymała praca Dominiki Zielińskiej. Trzecie miejsce zajęły książki- projekty uczennicy Ani Nowaczyk. Wszyscy pozostali uczestniczy konkursu również otrzymali zasłużone dyplomy- wyróżnienia. Galerię 15 prac konkursowych można podziwiać w bibliotece szkolnej. Zwycięzcom konkursu jak i pozostałym uczestnikom artystycznych zmagań gratulujemy niebanalnego spojrzenia na formę książki oraz umiejętności wyrażania „Siebie”, swoich upodobań, za pomocą języka sztuki.
..::Zdjęcia::..
Makulatura wyniki
Wyniki konkursu na zbiórkę makulatury od października do marca przedstawiają się następująco:
I miejsce ID 540kg
II miejsce IC 326,2kg
III miejsce IIID 306,9kg
Indywidualne:
I miejsce Kacper Bigos 257,5kg
II miejsce Daniel Kustra 116,5kg
III miejsce Kamil Baran 83,5kg

szczegóły w załączniku
Debiut pisarski Gabrysi Widoty…
Gabriela Widota– uczennica klasy 3d z naszego gimnazjum wzięła do ręki swoje mistrzowskie pióro i napisała…, Co napisała? Odpowiedź znaleźć można w dwóch ostatnich Victorach Gimnazjalisty (z dn.27 II 2014r. i 13III 2014r. ). Poniżej trzy przedrukowane teksty Gabrysi pt „Opowiadanie o miłości”, ,, XXX” i ,,Już” wraz z komentarzem eksperta. Miłej lektury!!! A Gabrysi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
I Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków w Języku Angielskim pod nazwą „Magia Teatru”
Po raz pierwszy uczniowie szkół z Sanoka i okolic wcielili się w postacie
z angielskich bajek.
I Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków w Języku Angielskim pod nazwą „Magia Teatru” odbył się 23 marca 2014 roku w Klubie Górnika.
Organizatorem Przeglądu byo Gimnazjum nr 1 w Sanoku im. Grzegorza
z Sanoka.
Swoje umiejętności aktorskie prezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku, Szkoły Podstawowej w Trepczy, Szkoły Podstawowej w Zagórzu , Gimnazjum w Niebieszczanach oraz uczniowie z koła teatralnego „The Comers” działającego przy Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Młodzi aktorzy przedstawili fragmenty znanych bajek, m.in. „Sleeping Beauty”, „The Red Little Riding Hood”, „The Cinderella”, „The Beauty and the Beast|”, zachwycili widownię wspaniałą grą aktorską, scenografią i pięknymi kostiumami.
Celem imprezy było promowanie języka angielskiego wśród uczniów oraz rozwijanie pasji i talentów młodych aktorów. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością języka angielskiego , talentem , zachwycili widownię grą aktorską, scenografią oraz pięknymi kostiumami. Dlatego też licznie zebrana publiczność gromkimi brawami nagrodziła młodych artystów.
Należy też wspomnieć, że nie był to konkurs lecz przegląd dlatego wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami , główną nagrodą była możliwość zaprezentowania się na prawdziwej scenie.
Organizatorzy Przeglądu przygotowali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom którzy przygotowali swoich podopiecznych do wzięcia udziału w I Międzyszkolnym Przeglądzie .
Do zobaczenia w przyszłym roku.
..::Zdjęcia::..
v ZBIÓRKA ZAKRĘTEK
Wyniki konkursu zbierania zakrętek dla Marcina z Załuża (po zbiórce z dnia 26 lutego br):
I miejsce – klasa IIB - 27794
II miejsce – klasa IC – 17386 (awans z miejsca XI!!!)
III miejsce – klasa ID - 16720
IV miejsce – klasa IIE - 16597
V miejsce – klasa IIID - 10250
VI miejsce – klasa IIC - 9339
VII miejsce – klasa IIIC - 6670
VIII miejsce – klasa IIIB - 4238
IX miejsce – klasa IIIA - 5552
X miejsce – klasa IIIC - 4819
XI miejsce – klasa IIA – 4048
XII miejsce – klasa IA – 3708
XIII miejsce – klasa IB – 949

Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!
Zapraszamy do dalszej rywalizacji i pomocy Marcinowi!!!

KOLEJNA ZBIÓRKA JUŻ W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ – 26 MARCA!!!

Strona 1 z 99 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Nasze Tytuły i Certyfikaty

koza

Użytkowników Online
Goœci Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 751
Nieaktywowany Użytkownik: 101
Najnowszy Użytkownik: ^JWZ
Strona Gimnazjum nr 1