Strona Główna  |  Podział godzin  |  Zdjęcia klasowe  |  Nauczyciele  |  Szukaj  |  Dziennik Librus  |  Dla Trzecioklasistów  |  Lista podręczników  |  Laureaci i Finaliści konkursów PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY  |  Nowa strona szkoły Czwartek, Czerwiec 17, 2021
Nawigacja
Angielska wersja strony

Dla rodzica i ucznia

Menu
  Strona Główna
  Nowa strona szkoły
  Historia
  Szkoła
  Nauczyciele
  Podział godzin
  Laureaci i Finaliści konkursów PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY
  1% podatku na rozczytanie małolatów
  Szukaj
  Zdjęcia klasowe
  Dziennik Librus
  Egzamin gimnazjalny - arkusze i odpowiedzi
  Dla Trzecioklasistów
  FENIKS

Sport

Reporterzy

Biblioteka
  Statystyka
  Konkursy
  Wystawki
  Wieczorki literackie

Stowarzyszenie "Smakosz Literacki"
  Newsy
  To i owo

Konkurs matematyczny
  Konkurs matematyczny

Kącik katechetyczny

„Grunt to rodzinka”…
„Dzieci kocha się za to, że są dziećmi, dorosłych szanuje się za to, że są dorosłymi. A co z gimnazjalistami?” – na to, przyznacie sami, niełatwe pytanie i inne podobne, staraliśmy się szukać odpowiedzi na wieczorku bibliotecznym „Smak czytania” 25.05.2007. W kontaktach na styku nastolatek/ rodzice/rodzeństwo często iskrzy, warto więc poczytać o tym, jak tych napięć unikać, tym bardziej, że książki te są świetnie napisane i czyta się je z przyjemnością . Wszystkie reklamowane książki znalazły nowych czytelników. Spotkanie w znacznej części przygotowały i prowadziły z wdziękiem Ania i Weronika z klasy 2 e. Ponieważ omawiany temat to „trudny orzech do zgryzienia”, zebrani raczyli się orzechami . Dobrze, że samozwańcza, przecudnej urody ekipa sprzątająca sprawnie uwinęła się z zadaniem – sami zobaczcie …
.:: zdjęcia ::.
Próbna ewakuacja uczniów i nauczycieli.
W dniu 16 maja 2007 przeprowadzono w naszym gimnazjum, o godzinie 10.00, próbną akcję ewakuacyjną szkoły. Klasy opuszczające budynek schodami po stronie pokoju nauczycielskiego uzyskały czas 2 min 41 sec, klasy opuszczające budynek schodami po stronie przeciwnej uzyskały czas 3 min 22 sec. Ewakuacja zakończyła się po 3 min 44 sec. Akcją dowodzili dyrektor Paweł Stefański oraz nauczyciel Andrzej Ostrowski.
Wycieczka do Pragi

15 maja klasa 3c, 3a i grupa dziewczyn z klasy 2f wyruszyła w długą podróż do Pragi. Po zwiedzeniu Krakowa i 17 godzinnej jeździe dotarliśmy na plebanię. Tam zjedliśmy pożywną kolację.
Wstaliśmy wcześnie rano i wyruszyliśmy do oddalonej o 80 kilometrów Pragi. Zobaczyliśmy bardzo dużo ciekawych obiektów, które obejrzycie na zdjęciach.
Trzeciego dnia naszej wycieczki przeszliśmy przez słynny most Karola. Mieliśmy bardzo dużo czasu wolnego na zakupy i obiad.
Kolejnego dnia wracaliśmy już tylko 12 godzin, ponieważ nie błądziliśmy po Pradze i wybraliśmy krótszą drogę powrotną. Dotarliśmy do Sanoka o godzinie 23 i zostaliśmy przywitani przez stęsknionych rodziców.
.:: zdjęcia ::.
Na wycieczkę…pod ziemię!
Okazuje się, że świat piękny jest również 250 metrów pod ziemią. Przekonały się o tym klasy 1a oraz 1f, które w dniach 8-9 maja postanowiły „pomieszkać” w Uzdrowisku Kopalnia Soli Bochnia. Pobyt w specyficznym mikroklimacie i wdychane różnorakie „rarytaski” tego miejsca, typu chlorek sodu oraz jony wapnia, magnezu i żelaza na pewno poprawiły nasze gardziołka i płucka. Spanka jednak nie było za wiele, bo należało zwiedzić wiele miejsc w kopalni, przejechać się kolejką, „zaliczyć” zjeżdżalnię, podelektować smakołykami z barku, a także rozegrać mecz na podziemnym boisku sportowym. I obowiązkowo do północy poszaleć na dyskotece.
W tak bliskim sąsiedztwie Krakowa grzechem byłoby nie zwiedzić najciekawszych jego zabytków, choć tematyka podziemna w dalszym ciągu dominowała - w Muzeum Archeologicznym zobaczyliśmy bowiem mumie egipskie, a na Wawelu odwiedziliśmy pochowanych w podziemiach Katedry wieszczów i królów. Dla równowagi jednak wznieśliśmy się też ponad ziemię podczas wędrówki na wieżę poczciwego Zygmunta oraz wieżę widokową w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Chociaż pogoda była kapryśna, nikomu to nie popsuło stabilnego dobrego humoru…
..::ZDJĘCIA::..
Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Lesku.
W dniu 14.05.2007 odbył się Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Lesku. W rozgrywkach uczestniczyło 5 drużyn. Zawodniczki G1 po przegranych meczach, kolejno z Wojtkówką (1-2), Sanem Lesko (1-2), Gimnazjum nr 4
z Sanoka (0-2) oraz jednej wygranej z Gimnazjum Lesko (2-0), zajęły dopiero 4 miejsce. A oto skład w jakim wystąpiliśmy: Jolanta Florczak, Małgorzata Rydzik, Paulina Sarna, Ewa Słuszkiewicz, Natalia Duda, Adrianna Baran, Anna Jachimowska, Edyta Florczak, Marta Pawlik. Opiekun: Maciej Kondyjowski.
Learning at Europe
W dniach 10 i 14 maja odbyły się kolejne spotkania w ramach projektu „Learning at Europe” (sesja druga i trzecia). Tym razem nasi uczniowie, we współpracy z koleżankami i kolegami ze szkoły z Czech, mieli za zadanie przygotować sprawozdanie dotyczące sposobów spędzania wolnego czasu, ulubionej muzyki, książek, oraz preferencji kulinarnych. Jak zwykle, w celu przygotowania do dyskusji należało przeczytać fragmenty wykładów. Tym razem tematy dotyczyły m. in. znaczenia historii w dzisiejszym świecie i jej roli w budowaniu zjednoczonej Europy, współczesnego państwa opiekuńczego, oraz stosunku mieszkańców krajów skandynawskich, a w szczególności Szwedów do Unii Europejskiej. Pytania, zagadki oraz zadania ściśle powiązane były z w/w tematyką. Mimo nawału obowiązków i wzmożonej nauki przed zbliżającym się końcem roku, uczniowie klasy 1A solidnie przygotowali się do spotkań, czego efektem było zwycięstwo w obydwu sesjach. Tak trzymać!
.:: zdjęcia ::.
Wzciecyka klasz 2c
Na majową wycieczką pod opieką wychowawcy pani Iwony Łakus wybrała się klasa 2c. Zaczęliśmy od Sanktuarium w Łagiewnikach, ośrodka kultu Bożego Miłosierdzia gdzie przybywają pielgrzymi z całego świata. Odwiedziliśmy też miejsce modlitw św. Siostry Faustyny. Kolejnym etapem było zwiedzanie muzeum w Oświęcimiu Auschwitz - Birkenau - "lekcja" historii, która poruszy każde serce. Wieczorową porą udaliśmy się na spacer krakowskimi uliczkami, zmierzając w stronę zabytkowego rynku. Nazajutrz trójwymiarowa lekcja biologii w kinie IMAX wprowadziła nas w czarodziejski świat wnętrza oceanu.Kapryśna pogoda nie przeszkodziła nam w "podglądaniu" zwyczajów zwierząt W ZOO, a zachowanie niektórych z nich (szympansy, pawiany) potrafiły rozśmieszyć niejednego gimnazjalistę.Ostatnim etapem był aktywny wypoczynek w aqaparku. Bąbelki w jacuzi, zakręcone zjeżdżalnie..mmm, aż szkoda wyjeżdżać!
.:: zdjęcia ::.
Motyw miłości w literaturze


„Motyw miłości w literaturze” – to hasło kolejnego bibliotecznego spotkania z cyklu „Smak czytania”, które odbyło
się 27.04.2007r . Było troszkę romantycznie, ale bardziej humorystycznie Temat rzeka, zainteresowanie duże, stąd pomysł zareklamowania książek, które w najciekawszy sposób traktują o „dojrzałych problemach niedojrzałych nastolatków”. Tytułów jest dużo, egzemplarzy niestety mniej, ale trochę cierpliwości i … można się zaczytać. Zapraszamy do biblioteki, jest kilka serii godnych polecenia i zawsze znajdziemy coś porywającego. Na wieczorku degustowano nie tylko teksty, muzykę i śpiew, ale również niekonwencjonalne potrawy z warzyw przygotowane w ramach akcji promującej zdrowy styl życia „Trzymaj formę”- specjalnymi medalami uhonorowano Ewę Kurek i Kasię Witwicką z
kl. 1a. Na kolejne spotkanie zapraszamy tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca, a więc 25 maja – tytuł spotkania „Grunt to rodzinka”. Czekamy na zdjęcia o tematyce rodzinnej na okolicznościową wystawkę- najciekawsze zostaną nagrodzone.
.:: zdjęcia ::.
Wycieczka na Słowację

W dniach 28 - 30.04.2007 nauczyciele naszej szkoły zwiedzali słowackie tatry i tzw. Słowacki Raj. Kąpiele w gorących basenach Popradu przyniosły relaks po zwiedzaniu największej jaskini Bielańskiej.
.::zdjęcia z wycieczki::.
Akademia

Uczniowie klasy 3c i 2e uczcili 216 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na tą okoliczność przygotowali montaż słowno-muzyczny, pie?ni patriotyczne i rewelacyjny punkt akademii - taniec polonez w tradycyjnych szlacheckich strojach do muzyki W. Kilara. Artyści zebrali gromkie i zasłużone brawa od zachwyconej publiczności.

.::zdjęcia z akademii::.
Festiwal piosenki
W dniu 21.04.07 w Rzeszowie odbył się finał Chorągwianego festiwalu piosenki harcerskiej. Nasza drużyna wodna -37 WDH SEAL's, po brawurowym wykonaniu piosenki "Stokrotka" oraz "Linia Czarnej Kuli" zdobyła II miejsce w kategorii harcerzy starszych. W naszej kategorii startowało jeszcze 9 innych drużyn. Wszyscy uczestnicy finału byli laureatami hufcowych eliminacji. Naszą drużynę reprezentowali i reprezentowały:Burczyk Maciej, Jakub z ILO, Burnatowski Tomek, Cupak Marcin, Kornecki Rafał, Marciniak Agata, Olearczyk Gośka, Polewka Paulina, Radko Marcelina, Wołoszyn Kinga, Ziobro Gośka z G3, Żukowski Paweł - jako Stokrotka, Milczanowski Mateusz G2, Sobolewski Michał, Ślusar Darek oraz drużynowy Paweł Stefański.
Strona 98 z 103 << < 95 96 97 98 99 100 101 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Nasze Tytuły i Certyfikaty

koza

Użytkowników Online
Goœci Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 751
Nieaktywowany Użytkownik: 101
Najnowszy Użytkownik: ^JWZ
Strona Gimnazjum nr 1