Strona Główna  |  Podział godzin  |  Zdjęcia klasowe  |  Nauczyciele  |  Szukaj  |  Dziennik Librus  |  Dla Trzecioklasistów  |  Lista podręczników  |  Laureaci i Finaliści konkursów PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY  |  Nowa strona szkoły Czwartek, Czerwiec 17, 2021
Nawigacja
Angielska wersja strony

Dla rodzica i ucznia

Menu
  Strona Główna
  Nowa strona szkoły
  Historia
  Szkoła
  Nauczyciele
  Podział godzin
  Laureaci i Finaliści konkursów PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY
  1% podatku na rozczytanie małolatów
  Szukaj
  Zdjęcia klasowe
  Dziennik Librus
  Egzamin gimnazjalny - arkusze i odpowiedzi
  Dla Trzecioklasistów
  FENIKS

Sport

Reporterzy

Biblioteka
  Statystyka
  Konkursy
  Wystawki
  Wieczorki literackie

Stowarzyszenie "Smakosz Literacki"
  Newsy
  To i owo

Konkurs matematyczny
  Konkurs matematyczny

Kącik katechetyczny

Egzamin gimnazjalny

W dniach 24.04 i 25.04 w naszej szkole podobnie jak we wszystkich gimnazjach w Polsce odbył się egzamin gimnazjalny. 199 uczniów zjawiło się o godz. 8.30 w egzaminacyjnych nastrojach i po krótkiej odprawie przeprowadzonej przez przewodniczących komisji rozpoczęło pracę. Wyniki egzaminu znane będą na początku czerwca i będą przepustką do szkół ponadgimnazjalnych.
.::zdjęcia z egzaminu::.
Lekcja w Skansenie
W dniu 20.04 2007 klasa 2 b wraz z panią I. Menio - nauczycielką historii i panią Anią - praktykantką wybrała się na lekcję historii do sanockiego Skansenu .
Naszą przewodniczką była pani Renata Kinga Jara, która opowiadała nam
o historii Cerkwi Greckokatolickiej z roku 1731 powołania Przenajświętszej Dziewicy .
Wszyscy zaciekawieni słowami pani Renaty chcieli zwiedzać resztę zabytkowych budowli.
Niestety pogoda na to nie pozwoliła, gdyż zaczął padać deszcz smiley Ze smutkiem wróciliśmy
Do szkoły … Tak mineła ciekawa lekcja historii w klasie 2b .
.::zdjęcia::.
Learning at Europe
20.04.2007 w ramach projektu „Learning at Europe”, odbyło się pierwsze spotkanie on-line uczniów naszej szkoły z uczniami szkół w Czechach, Włoszech i Polsce. Celem projektu jest, poprzez interaktywne gry, zabawy oraz dyskusje, m. in. lepsze poznanie kultury i zwyczajów innych krajów, wzmacnianie tolerancji i wzajemnej akceptacji, oraz rozbudzanie zainteresowania problemami współczesnej Europy. Ze względu na wielonarodowość członków grup biorących udział w projekcie, komunikowanie się z innymi uczestnikami odbywa się wyłącznie w języku angielskim, co jest dodatkowym walorem i podnosi atrakcyjność całego przedsięwzięcia. Uczniowie mają możliwość skonfrontowania swojej znajomości języka z rówieśnikami z innych państw oraz przekonania się o jego przydatności w cywilizacji XXI wieku.
Pieniądze podatników z 1% mogą trafić do Twojej szkoły
Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” z Mysłowic (http://ps.org.pl) objęło wybraną przez Ciebie placówkę programem „1% dla mojej szkoły, organizacji”. Jest to szansa zdobycia dużych środków pochodzących ze skarbu państwa na działania polepszające warunki kształcenia naszych dzieci i młodzieży bez konieczności uszczuplania własnego budżetu domowego. Wydane pieniądze zostaną zwrócone przez Urząd Skarbowy w przypadku nadpłaty lub o taką kwotę pomniejszona zostanie należność wobec urzędu skarbowego w przypadku niedopłaty.
Program „1% dla mojej szkoły, organizacji” wykorzystuje zapis Ustawy o Pożytku Publicznym
i o Wolontariacie (* Art. 27), który umożliwia przekazanie przez osoby fizyczne 1% podatku od dochodu na rzecz organizacji pożytku publicznego – Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” jest właśnie taką organizacją.
Dzięki temu mamy więc możliwość zadecydowania o przekazaniu części podatku na bardzo ważny, konkretny cel – edukację naszych dzieci.
Jak przekazać 1%?
1. Obliczyć kwotę 1% od podatku należnego.

2. Pobrać druk dowodu wpłaty, na którym należy wpisać w polu „kwota” wartość wynikającą
z obliczonej wartości 1% w PIT.

• PIT 37 poz. 111 „Kwota 1% zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz opp.”

3. Druk wpłaty uzupełnić danymi osobowymi i nadanym placówce indywidualnym numerem konta (60-132000220112-179600092796) który należy dopisać w polu „nr rachunku odbiorcy”.

4. Konieczne jest dokonanie wpłaty na poczcie, w banku (na uzupełnionym druku), bądź też przelewem na konto Stowarzyszenia przed złożeniem formularza PIT w Urzędzie Skarbowym.
ZŁOTO na WYBRZEŻU…
W dniach 16-17.04.2007 zawodniczki naszego Gimnazjum uczestniczyły
w II Archidiecezjalnym Turnieju Piłki Siatkowej. Rozgrywki toczyły się równolegle w trzech miejscowościach: Dubiecko, Bachórzec, Nienadowa, a organizatorem zawodów było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.
W turnieju wystąpiło aż 14 gimnazjalnych drużyn! W czterech meczach grupowych, dziewczyny z G1 nie straciły nawet seta, kolejno pokonując rywalki z Komańczy (25:6; 25:16), Pruchnika (25:8; 25:12), Kraczkowej (25:13; 25:9), Długiego (25:5; 25:13).
I z pierwszego miejsca awansowały do ścisłego finału. Tutaj również bez straty seta, wygrały dwa mecze z Miejscem Piastowym (25:8; 25:19) i Leskiem (26:24; 25:18). Mamy złoto!smiley
Po powrocie do Wybrzeża – miejscowości gdzie mieszkaliśmy, odbyła się ceremonia wręczenia medali i pucharu.
Na pewno wszyscy będziemy miło wspominać spędzony czas nie tylko na siatkarskim parkiecie, ale także ten poza nim.
A oto skład w jakim wystąpiliśmy: Jolanta Florczak, Magdalena Holizna, Małgorzata Rydzik, Paulina Sarna, Ewa Słuszkiewicz, Natalia Duda, Adrianna Baran, Anna Jachimowska, Edyta Florczak. Opiekun: Maciej Kondyjowski.
Serdecznie dziękujemy za pomoc szczególnie: O. Gwardianowi Stanisławowi Gliście, panu Dyrektorowi Pawłowi Stefańskiemu oraz Danielowi i Piotrkowi, którzy przyczynili się do naszego sukcesu.
.::zdjęcia::.
Warzywnik nie tylko poetycki …
Nie mylić z warzywniakiem… Pod takim hasłem odbyło się w bibliotece kolejne spotkanie z cyklu „Smak czytania”. Literackim natchnieniem i pretekstem był wiersz Wisławy Szymborskiej „Cebula” i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Dlaczego ogórek nie śpiewa”. Wiecie dlaczego płaczemy przy obieraniu cebuli? Bo zazdrościmy jej idealnej budowy. Profesor Wiktor z 1a polemizował z Mistrzem Gałczyńskim i posiłkując się wiedzą poetycko- fizyko- chemiczno - informatyczną udowodnił, że ogórek może śpiewać, trzeba mu tylko stworzyć odpowiednie warunki. A czy wiecie co znaczy „pietruszkować”? Ci co byli, dowiedzieli się i przy okazji zdrowo pojedli. Zdrowo, nie znaczy dużo- największym wzięciem cieszyła się marcheweczka. Przygotowana specjalnie na spotkanie prezentacja multimedialna to szereg oryginalnych pomysłów na dania z warzyw i owoców- są zapisane na pulpitach bibliotecznych komputerów oraz umieszczone w gablocie na parterze. Wpisując się w realizację szkolnego programu prozdrowotnego „Trzymaj formę”, ogłaszamy konkurs na ciekawe, niedrogie i łatwe do wykonania dania z warzyw i owoców. Można wykorzystać prezentowane propozycje lub uruchomić własną inwencję. Wystawka, ocena , nagrodzenie i zjedzenie przygotowanych eksponatów odbędzie się na kolejnym spotkaniu literackim w bibliotece 27.04.2007r o godz. 16.00 – tym razem o miłości /oczywiście nie tylko do jedzenia/. Zainteresowanych szczegółami zapraszamy do biblioteki i do p. Magdy Ćwikły.
.::zdjęcia::.
Misterium Wielkanocne

Przeżyliśmy niedawno Święta Zmartwychstania Pańskiego.
Być możę wydaje nam się, że święta już minęły i teraz możemy powoli, spokojnie wrócić do naszych codziennych zajęć tak, jakby się nic nie stało.
ale czy tak jest naprawdę??
Pan chciał zmartwychwstać również w naszych sercach, budząc w nich nową wiarę, nadzieję i miłość.
.::zdjęcia::.
Afryka dzika
Jak co roku kółko miłośników geografii prowadzone pod opieką pani Iwony Łakus prezentuje swoje osiągnięcia. Tematem przewodnim tym razem była Afryka jako kontynent kontrastów oraz obyczaje i tradycja ludów afrykańskich.
Poruszone zostały zagadnienia dotyczące roli kobiet w rodzinie i społeczności, omówiono obrzędy sprawowane przy narodzinach dziecka i zawieraniu małżeństw. Zapoznano widzów z typowymi dla Afryki potrawami i sposobami ich przyrządzania. Przy muzyce z „czarnego lądu” słuchano opowieści o wróżbitach, różnorodności i symbolice masek oraz negocjacjach na targach z pamiątkami.
Oczywiście nie mogliśmy pominąć piramid i całej magii z nimi związanej. Kolorowe stroje dekoracje zarówno te własnoręcznie wykonane jak i pożyczone (dziękujemy pani Ewie Borczyk) pozwoliły poczuć klimat gorącego kontynentu. Całości towarzyszył pokaz multimedialny zawierający wyjątkowe fotografie.
Zarówno „aktorzy” (uczniowie klasy 3a, 3f) jak i widzowie dobrze się bawili, a całe przedstawienie okazało się ciekawą lekcją geografii.
.::zdjęcia::.
27 MARCA - DNIEM TEATRU
Szkolne koło teatralne 'Antrakt' podczas poniedziałkowych zajęć postanowiło uczcić 46. Międzynarodowy Dzień Teatru. Rozpoczęliśmy na poważnie - od przypomnienia ogólnych wiadomości o teatrze, które następnie sprowadziliśmy quizem. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się scenki przygotowane przez młodzież w kilkuosobowych grupach. Inspirację stanowił fragment sztuki "Dwa teatry" Szaniawskiego, dokładnie dialog pomiędzy uczniem a dyrektorem w teatrze... życia. Zresztą? zobaczcie sami!
Wystawa - Eksperymentuj!
Wystawa "Eksperymentuj!" pochodzi z tworzonego w Warszawie Centrum Nauki "Kopernik". Oddanie do użytku tej placówki planowane jest dopiero pod koniec 2008 roku, dlatego teraz ekspozycja wedruje po szkołach w ca?ej Polsce. Do Sanoka trafi?a dzięki Ewie Mazepie nauczycielce fizyki w I LO.
Wszystkie eksperymenty, czścciej przypominajace zabawę wykonuj? sami zwiedzający. Na szczęście wszystkie są bezpieczne. Przy każdym stanowisku znajduje sie krótkie wyjaśnienie obserwowanych zjawisk. Można wiec przekonać sie na specjalnej maszynie czy mamy dobra pamięć. W innym miejscu sprawdzi? czy potrafimy mówić słysząc jednocześnie to, co powiedzieliśmy z małym opóźnieniem.
..::ZDJ?CIA::..
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski - V edycja
Konkurs ten organizowany jest z inicjatywy naszej szkoły przy współpracy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Zmagania recytatorskie nie były i nie są głównym celem, chodzi przede wszystkim o popularyzacje twórczości poety Janusza Szubera i innych profesjonalnych twórców związanych z Sanokiem, regionem i pograniczem. Gdyby jednak nie było formularzy konkursu, nie byłoby popularyzacji, zatem już piąty raz odbyły się eliminacje miejskie . W dniach 14-15 marca spotkały się reprezentacje wszystkich gimnazjów, ogólniaków i zespołów szkół 1i 2. Nasza ekipa wypadła bardzo dobrze- na 6 nagród w grupie gimnazjalnej- zgarnęli 3. Maciek Penar już drugi rok z rzędu zdobył nagrody publiczności. Nasz i już nie nasz Bigosik z okazji jubileuszu imprezy otrzymał wiosenne niespodzianki stosowne dla czterolatka- jako jedyny z uczestnik startował w niej przez cztery kolejne lata. O szczegółach można poczytać w Tygodniku Sanockim.
..::ZDJ?CIA::..
Strona 99 z 103 << < 96 97 98 99 100 101 102 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Nasze Tytuły i Certyfikaty

koza

Użytkowników Online
Goœci Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 751
Nieaktywowany Użytkownik: 101
Najnowszy Użytkownik: ^JWZ
Strona Gimnazjum nr 1