Strona Główna  |  Podział godzin  |  Zdjęcia klasowe  |  Nauczyciele  |  Szukaj  |  Dziennik Librus  |  Dla Trzecioklasistów  |  Lista podręczników  |  Laureaci i Finaliści konkursów PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY  |  Nowa strona szkoły Wtorek, Październik 26, 2021
Nawigacja
Angielska wersja strony

Dla rodzica i ucznia

Menu
  Strona Główna
  Nowa strona szkoły
  Historia
  Szkoła
  Nauczyciele
  Podział godzin
  Laureaci i Finaliści konkursów PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY
  1% podatku na rozczytanie małolatów
  Szukaj
  Zdjęcia klasowe
  Dziennik Librus
  Egzamin gimnazjalny - arkusze i odpowiedzi
  Dla Trzecioklasistów
  FENIKS

Sport

Reporterzy

Biblioteka
  Statystyka
  Konkursy
  Wystawki
  Wieczorki literackie

Stowarzyszenie "Smakosz Literacki"
  Newsy
  To i owo

Konkurs matematyczny
  Konkurs matematyczny

Kącik katechetyczny

Podsumowanie projektu
Pod koniec maja odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Sanocki sport w obiektywie”. Uczniowie zaangażowani w projekt: Kacper Kopiec, Dawid Kruczek, Sebastian Smagło, Kamil Pogorzelec, Patryk Longawa, Hubert Jurczak – wykonali prezentacje multimedialne. Na zdjęciach umieścili fotografie sportów, które uprawiane są w Sanoku. Pokaz prezentacji odbył się dla uczniów na lekcji wychowania fizycznego. Oto kilka zdjęć .
..::Zdjęcia::..
OSTATNIA ZBIÓRKA ZAKRĘTEK!!!
W najbliższą środę, 28 maja, odbędzie się ostatnia już w tym roku szkolnym zbiórka zakrętek dla Marcina z Załuża.
Po wszystkich poprzednich zbiórkach, wyniki naszego konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasa IIB - 30864
II miejsce – klasa IC - 20411
III miejsce – klasa ID - 19655
IV miejsce – klasa IID - 18976 (doliczone za luty - przepraszamy za niedopatrzenie)
V miejsce – klasa IIE - 16597
VI miejsce – klasa IIC - 10268
VII miejsce – klasa IIID - 10250
VIII miejsce – klasa IIIC - 6670
IX miejsce – klasa IIIA - 5552
X miejsce – klasa IIIB - 4819
XI miejsce – klasa IIA - 4048
XII miejsce – klasa IA - 3709
XIII miejsce – klasa IB - 1260

Zachęcamy wszystkich do pomocy!!!
SUKCES NASZYCH PŁYWAKÓW W FINALE WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY – SREBRNE DZIEWCZYNY!!!
Jeszcze w kwietniu, reprezentanci naszej szkoły w pływaniu sztafetowym 6x50m zarówno dziewcząt, jak i chłopców, wywalczyli awans do finałów wojewódzkich, uzyskując najlepsze wyniki na zawodach w Ustrzykach Dolnych. Drużyna dziewcząt zdeklasowała rywalki, uzyskując czas 3,14:16 (drugie były dziewczyny z Przemyśla z czasem 3,39:,50).
Również w pływaniu indywidualnym nasi pływacy spisali się świetnie. Wszyscy, którzy wystartowali w konkurencjach indywidualnych, awansowali do finału, osiągając najwyższe wyniki. Gabrysia Kikta (styl motylkowy), Sara Filiks (styl grzbietowy), Ola Kochanowska (styl dowolny), Mateusz Czopor (styl dowolny) i Oskar Głód (styl motylkowy).

Po rewelacyjnych występach w półfinałach, przyszedł czas na finał w Leżajsku, gdzie znaleźli się już mocniejsi zawodnicy – najlepsi na Podkarpaciu.

W pływaniu sztafetowym nasze dziewczyny nie zawiodły, zdobyły DRUGIE MIEJSCE i zostały WICEMISTRZYNIAMI Podkarpacia, poprawiając wynik prawie o 5 sekund!!!
Chłopcy natomiast uzyskali 10 pozycję w województwie.

W konkurencjach indywidualnych największy sukces odniosła GABRYSIA KIKTA, która zwyciężyła zawody w stylu motylkowym i tym samym została MISTRZYNIĄ WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO.

Ogromny sukces odniosła również SARA FILIKS, uczennica klasy IC, która zajęła III miejsce stylem grzbietowym.
Pozostali zawodnicy naszej szkoły również zajęli wysokie lokaty w województwie:
Ola Kochanowska – VII miejsce – styl dowolny
Mateusz Czopor – VI miejsce – styl dowolny
Oskar Głód – X miejsce – styl motylkowy
Skład drużyny dziewcząt: Gabriela Kikta, Katarzyna Krawczyk, Aleksandra Kochanowska, Sara Filiks, Halszka Bałon, Wiktoria Kogut (rezerwowe: Karina Krynicka, Sandra Paszkiewicz).
Skład drużyny chłopców: Wiktor Kabala, Antoni Tarnawczyk, Oskar Głód, Mateusz Czopor, Marcin Suzański, Kacper Łobusiewicz w półfinale, Jędrzej Stefański (zastąpił Kacpra w finale).

SERDECZNE GRATULACJE!!!

,,Pierwsza pomoc, bo życie to najcenniejszy dar”
22 maja w Sanoku miały miejsce zawody z pierwszej pomocy zorganizowane przez Zespół Szkół nr 5 oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W zmaganiach wzięło udział 9 szkół. Nasze gimnazjum reprezentowane przez: Beniamina Świglińskiego, Jakuba Kwaśniewicza, Jakuba Lorenca oraz Norberta Długosza, było jedyną szkołą z Sanoka, która wzięła udział w zawodach. Najpierw uczestnicy mieli zmierzyć się z zadaniami teoretycznymi, a potem z różnymi wyzwaniami praktycznymi. Na przykład uczniowie musieli wykonać resuscytację, pomóc osobie oparzonej przez petardę oraz dziewczynie z atakiem epilepsji. Nie zabrakło również bardziej drastycznych scen, tj. z nożownikiem w roli głównej czy z wypadkiem rowerowym, podczas którego poszkodowany doznał złamania otwartego kończyny. Każde z przygotowanych zadań było punktowane przez jury. Uczniowie z G1 uzyskali tym sposobem 82 pkt, co dało im 7 miejsce, ale nie o miejsce tu chodzi, a umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, bo życie to najcenniejszy dar.
..::Zdjęcia::..
Wycieczka do Francji 2014.
W dniach 26.04.2014 - 02.05.2014 uczniowie oraz nieliczna grupa absolwentów z naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Francji. Podróż była długa, lecz w autokarze mile spędziliśmy czas, oglądając filmy oraz dobrze bawiąc się w rytmie muzyki z naszym panem pilotem. Gdy dojechaliśmy do Paryża, mieliśmy okazje przejechać się metrem. Zwiedzanie stolicy Francji rozpoczęliśmy od wyspy La Cité, zobaczyliśmy katedrę Notre – Dame, Pałac Sprawiedliwości, najstarsze więzienie paryskie, Pantheon, następnie spacerowaliśmy po Ogrodzie Luksemburskim, a na koniec zjedliśmy pyszny obiad we francuskiej restauracji. Dzień drugi, zaczęliśmy od wizyty w muzeum Luwr, obejrzenia Placu de la Concorde, Ogrodów Tuileries, Champs Elysées, Łuku Triumfalnego po czym podziwialiśmy zapierającą dech w piersiach panoramę Paryża z wieży Eiffel’a. Kolejnego dnia mieliśmy okazje zobaczyć kościół La Madeleine, spacerowaliśmy bulwarem des Capucines do Placu Opery. Zwiedziliśmy muzeum perfum ‘’Fragonard,,. Spacerowaliśmy po Rue de la Paix następnie doszliśmy do najstarszego mostu Paryża Pont Neufe, przy którym rozpoczęliśmy rejs statkiem po Sekwanie. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Wersal- pełen przepychu pałac, byłą rezydencję Króla Słońca - Ludwika XIV. Spacerowaliśmy po królewskich ogrodach. Następnie przejechaliśmy do dzielnicy XXI wieku La Défense, kolejnym punktem programu było zapoznanie się z urokliwym wzgórzem Montmartre oraz z Bazyliką Sacré-Coeur. Ostatniego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do parku Asterixa. Całodzienny pobyt umilało nam dwóch sympatycznych Galów – Asterix i Obelix. Wszyscy bawili się doskonale mimo niesprzyjającej pogody. Po skorzystaniu z wszystkich możliwych atrakcji, pełni pozytywnej energii wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.
..::Zdjęcia::..
Turnieje siatkówki
W dniach 16 i 19 maja w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sanockiego w piłce siatkowej. Uczniowie zajęli III miejsce, natomiast uczennice V miejsce. Reprezentacje wystąpiły w następujących składach. Chłopcy: Tomasz Marciniak, Sebastian Smagło, Dawid Kruczek, Kamil Baran - 1b, Kamil Baran - 1d, Rafał Czytajło, Kuba Cecuła, Dawid Kurek. Dziewczęta: Wiktoria Kogut, Sara Filiks, Weronika Jaklik, Oliwia Stabryła, Julia Lassota, Wiktoria Trzeniec, Marika Kulczycka, Kasia Trybała, Dominika Węgrzyn, Justyna Kuczaj, Gabrysia Zając, Natalia Czajka, Paulina Stokop, Wiktoria Gąsior. Opiekun: Maciej Kondyjowski.
..::Zdjęcia::..
Wyniki eliminacji
W wyniku eliminacji do 53 zawodów strzeleckich "O Srebrne Muszkiety - 2014" szkołę reprezentować na zawodach wojewódzkich będą:
1. Mateusz Wojnakowski 2d (51/60)
2. Jędrzej Stefański 1d (48/60)
3. Jakub Kwaśniewicz 3d (46/60)
4. Dominik Januszczak 3c (41/60)

Pozostali zawodnicy uzyskali:
Adrianna Kusal 2e (37/60)
Beniamin Świgliński 3c (37/60)
Michał Pielech 3c (21/60)
Eliminacje
Eliminacje do zawodów strzeleckich odbędą się jutro (piątek 16.05) na 7 lekcji. Zapisani zawodnicy proszeni są o stawienie się o 13.15 na II piętrze szkoły.
Zbieramy drużynę na zawody
Podkarpackie Kuratorium Oświaty organizuje 53. ZAWODY STRZELECKIE „O Srebrne Muszkiety – 2014” . Zawody są organizowane są pod patronatem Ministra Obrony Narodowej. Nasza szkoła ma zamiar wystawić 4 osobową drużynę. Eliminacje szkolne planowane są na piątek 16 maja. Zgłoszenia w sekretariacie szkoły do czwartku 15 maja do godz 10.30. Wraz ze zgłoszeniem należy dostarczyć zgodę rodziców na udział w eliminacjach o treści:

"Wyrażam zgodę na udział mojego syna/córki ....................... w eliminacjach szkolnych do Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety – 2014. Wyrażam również zgodę by mój syn/córka .................. podczas eliminacji strzelał(a) z wiatrówki kal 4.5mm, a w razie zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego z karabinu sportowego, kaliber 5,6 mm o zamkniętych przyrządach celowniczych." - data i podpis rodzica/opiekuna prawnego.

szczegóły : http://www.ko.rzeszow.pl/zalaczniki/dokumenty/o_srebrne_muszkiety_2014.pdf
Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej „Oddaj pluszaka dla dzieciaka”
W dniach od 12 do 16 maja br zapraszaymy wszystkich chętnych do przynoszenia różnego rodzaju zabawek dla dzieci (maskotki, puzzle. gry planszowe, klocki, pojazdy, książki itp.) oraz artykułów biurowych (długopisy, kredki, bloki kolorowe, nożyczki, notatniki itp.).
Prosimy, aby przynoszone zabawki były przynajmniej w dobrym stanie, ponieważ zostaną przekazane na prezenty z okazji Dnia Dziecka podopiecznym Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku.
Zabawki można przekazywać paniom: A. Rolnik (sala nr 10), J. Warchoł-Żuchowskiej.(pokój nauczycieli wf) oraz wolontariuszom z klasy IIB.
Wyniki konkursu „Wir sind im Herzen Europas”
7 maja 2014 r. w naszej szkole odbył się I etap konkursu „Wir sind im Herzen Europas”. W konkursie wzięło udział 30 uczniów reprezentujących 4 sanockie gimnazja. Uczestnicy zmierzyli się z testem sprawdzającym wiedzę z gramatyki, leksyki oraz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Wszyscy uczniowie wykazali się dobrym przygotowaniem, jednak komisja konkursowa wyłoniła najlepszą ósemkę, która zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 28 maja w naszym gimnazjum. O główną nagrodę – wyjazd do Niemiec – powalczą:
- Katarzyna Olszewska, Alicja Jungiewicz, Rafał Domaradzki (wszyscy Gimnazjum nr 1);
- Klaudia Szczepek, Marcin Tylka (Gimnazjum nr 2);
- Katarzyna Jezior (Gimnazjum nr 3);
- Patryk Bodziak, Aleksander Materniak (Gimnazjum nr 4).
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, finalistom zaś życzymy powodzenia!
Strona 3 z 103 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Nasze Tytuły i Certyfikaty

koza

Użytkowników Online
Goœci Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 751
Nieaktywowany Użytkownik: 101
Najnowszy Użytkownik: ^JWZ
Strona Gimnazjum nr 1